Czechia office:
India office:

N Novinky

DefExpo 2022 míří do Gandhinagaru se zaměřením na pozici Indie jako výrobního centra

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

DefExpo 2022 míří do Gandhinagaru se zaměřením na pozici Indie jako výrobního centra

Velvyslanectví České republiky v Dillí ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR a AOBP připravují projekt české účasti na obranném veletrhu DEFEXPO 2022, který se uskuteční v indickém Gandhinagaru ve státě Gudžarát ve dnech 10. až 13. března 2022. Velvyslanectví připravuje účast na veletrhu formou české mise a doprovodné podnikatelské prezentace na českém výstavním stánku. Vzhledem k významu akce vřele doporučujeme účast českým exportérům obranného průmyslu se zájmem o indický a regionální trh. Indie zároveň ujišťuje účastníky o maximálním zabezpečení hygienických a bezpečnostních podmínek pro účastníky veletrhu. 
 

Defexpo je největším veletrhem obranného a bezpečnostního průmyslu v jižní Asii a ČR je na něm již tradičním vystavovatelem. V roce 2020 vedl českou misi náměstek ministra obrany pro průmyslovou spolupráci Tomáš Kopečný. Partnery při jednáních s českou delegací byli např. vrcholní představitelé Ministerstva obrany, Vojenského výzkumného ústavu DRDO, velitelé pozemních vojsk, letectva a námořnictva Indie, generální ředitel a předseda představenstva největší státní zbrojařské společnosti OFB (Ordnace Factory Board), předseda představenstva HAL (Hindustan Aeronautics Limited), generální ředitel a předseda představenstva BEML (Bharat Earth Moovers Limited) či generální ředitel a předseda představenstva Bharat Dynamics Limited.

Vedle společného českého výstavního stánku financovaného z prostředků tzv. projektů na podporu ekonomické diplomacie (PROPED), který nabídne zázemí a plochu pro prezentaci, bude pro české firmy sestaven program setkání s indickými představiteli ministerstva obrany a ozbrojených složek, jakož i s významnými státními a soukromými firmami.

Indická obchodní komora v České republice spolu ze Slovenskou se také zúčastnila DEFEXPO INDIA 2020 v Lucknow, UP, aby podepsala dlouhodobě dohodnuté memorandum mezi slovenskou společností CSM a státní obrannou společností BEML o dodání prvního společného projektu - Rýpadlo UDS-BEML založené na podvozku BEML (TATRA) 6x6 vyrobené v Indii.

Zájemci o podnikatelskou misi a o účast na veletrhu Defexpo 2022 se mohou hlásit prostřednictvím e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

Vítejte na stránkách Indické obchodní komory. Budeme rádi, pokud nás budete kontaktovat. Jak vám můžeme pomoci?

Email:

info@indianchamber.cz

Tel:

+420 724 740 500

Tel:

+420 602 686 831